PSAClub Romania: Help Topic - PSAClub Romania

Jump to content

Help Topic: Panoul de control

Panoul dvs de control este consola dvs privata. Puteti schimba cum doriti sa arate interfata forumului si va fi in functie de informatiile pe care vreti sa le postati in ea.

Abonarile la topicuri si forumuri
Aici este locul in care va puteti seta abonarile la topicuri si forumuri.Pentru mai multe informatii privind modul in care va puteti abona la topicurile noi, va rugam sa vizualizati fisierele de ajutor "emailurile de notificare pt mesajele noi",

Editare informatii profil
Aceasta sectiune va permite sa adaugati sau sa editati informatiile de contact sau sa adaugati informatiile pe care doriti sa le afisati.

Editare Semnatura
Semnatura interfetei forumului este f similara cu semnatura pt emailuri.
Aceasta semnatura este atasata la sfarsitul fiecarui mesaj pe care in postati, asta in cazul in care nu veti opta sa bifati casuta care va permite sa omiteti semnatura in mesajele pe care le postati.
Puteti utiliza BB Code dace este disponibil si in anumite cazuri, doar HTML(daca administratorul forumului permite acest lucru).

Editare setari avatar
Un avatar este o mica imagine care apare sub numele dvs de utilizator atunci cand vizualizati un topic sau o postare.
Daca administratorul permite, puteti sa alegeti un avatar din galeria forumului, sa introduceti un URL catre un avatar pe care il aveti stocat intr-un server sau sa incarcati un avatar.
Aveti posibilitatea sa setati dimensiunile avatarului ca sa va asigurati ca e la dimensiunile corecte.

Schimbare fotografie personala
Aceasta sectiune va permite sa adaugati o fotografie la profilul dvs. Aceasta va fi afisata atunci cand un utilizator ca va vizualiza profilul propriu.

Setari Email
Ascunde adresa mea de email va permite sa refuzati posibilitatea ca ceilalti utilizatori sa va poata trimite emailuri.
Trimite-mi actualizari de la administratorul forumului va permite administratorului sa includa adresa dvs de email in emailurile pe care acesta le trimite-aceasta funtie este utilizata atunci cand exista actualizari importante sau informatii ale comunitatii.
Include o copie a postului cand primesc un email pt un topic la care m-am abona, aceasta va permite sa aveti noul post inclus in orice notificare pt raspuns nou.
Trimite-mi un mail de confirmare atunci cand primesc un mesaj privat, aceasta setare va va trimite un email de notificare pe adresa cu care v-ati inregistrat de fiecare data cand veti primi un mesaj privat.
Activare 'notificare prin email' implicit? ,aceasta functie va va abona automat la orice topic la care ati primit raspuns. Va puteti dezabona din sectiunea "abonari" din "controalele mele" daca doriti.

Setari interfata
Din aceasta sectiune, va puteti seta timpul zonal, puteti alege sa nu vedeti semnaturile utilizatorilor, avatarurile si imaginile postate.
Puteti alege sa vi se deschida o noua fereastra atunci cand aveti un nou mesaj si puteti alege sa existe sau sa nu existe butonul 'postre rapida' acolo unde este activ.
De asemenea, puteti sa alegeti numarul topicurilor/posturilor afisate pe o pagina.

Schimbare adresa de email
In orice moment puteti sa schimbati adresa de email cu care v-ati inregistrat.
In unele cazuri, dupa schimbarea adresei de email, e posibil sa trebuiasca sa revalidati contul dvs. Daca se intampla acest lucru, veti fi notificat prin email inainte ca adresa de email sa fie schimbata.

Schimbare parola
In aceasta sectiune puteti sa va schimbati parola. Va rugam sa luati nota ca va trebui sa cunoasteti parola curenta inainte de a putea sa o schimbati.