PSAClub Romania: Bancheta spate - PSAClub Romania

Jump to content

Bine ati venit !

Sectiune tehnica comuna marcilor Peugeot & Citroen.
Daca aveti nevoie de documentatie cautati in sectiunea Tutoriale; daca nu gasiti ce cautati folositi topicul special creat in acesta sectiune pentru cereri.
Rugam cititi regulile pentru postare in aceasta sectiune.
Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic

Bancheta spate mecanism rabatare

#1 User is offline   Chris_307 

• Proud Member of PSA
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • Group: Club
  • Interests:Masini, IT, Design, Lenea
  • Peugeot
  • 307 2.0HDI 90cp

Posted 09 May 2011 - 10:05 PM

In saptamana dupa paste am fost la mai multe petreceri si gratare printre care si in zone unde nu este asfalt si din cauza prafului nu am mai putut deschide haionul de afara asa ca am lasat bancheta din spate jos si m-am urcat prin portbagaj sa deschis. In fine, dupa ce am facut toate astea cand am vrut sa pun bancheta la loc am tras de acolo de unde este manerul acela si am rupt ceva (banuiesc un arc) pentru ca acum acel "carlig" din interiorul banchetei care prinde nu mai sta locului si acel maner e pe "liber". Inca pot sa inchid si sa deschis dar vreau sa o repar si am nevoie de niste documente mai clare sau macar poze despre cum este acolo in interior si cum ajung la el, adica cum il desfac.

Multumesc :D :P
0

#2 User is offline   username 

• Pasionat
  • PipPipPipPip
  • Group: Activi
  • Peugeot
  • 3008, 2.0 hdi 150 cp

Posted 10 May 2011 - 08:26 AM

si eu am patit cam acelasi lucru la 307 si nu l-am reparat..dar puteam sa actionez clapeta si sa rabatez spatarul doar ca nu mai avea intradevar arcul ala..
0

#3 User is offline   Chris_307 

• Proud Member of PSA
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • Group: Club
  • Interests:Masini, IT, Design, Lenea
  • Peugeot
  • 307 2.0HDI 90cp

Posted 10 May 2011 - 01:32 PM

Eu vreau neaparat sa o repar poate nu chiar acum dar in viitor cu siguranta. Ma enerveaza ca cade acel carlig de fiecare data cand las bancheta jos si pe urma trebuie sa-l pescuiesc.
So nimeni nimic?:ok:(
Posted Imagescreen.width*0.5) {this.resized=true; this.width=screen.width*0.5; this.alt='Click here to open new window';}" onmouseover="if(this.resized) this.style.cursor='hand';" onclick="if(this.resized) {window.open('http://img146.imageshack.us/img146/5050/xf89l20a.th.jpg');}" />
ceva mai detaliat :(

This post has been edited by Chris_307: 10 May 2011 - 01:33 PM

0

Share this topic:

Page 1 of 1
  • You cannot start a new topic
  • You cannot reply to this topic